Menu

На кафедрі хімічної технології та фізичної і колоїдної хімії успішно завершилися захисти бакалаврських дипломних проектів та робіт. Цьогорічний захист був відзначений чисельністю випуску — вперше 2 групи (36 студентів) підтвердили свою кваліфікацію бакалавра за напрямом 6.051301 «Хімічна технологія» шляхом захисту. Члени екзаменаційної комісії та присутні відзначили високий та сучасний рівень представлених дипломних проектів та робіт. Підтвердженням зазначеного був інтерес роботодавців до захистів (ТОВ «Ремос», ТОВ Біотестлаб), що відвідували практично кожне засідання екзаменаційної комісії, запрошували наших випускників до працевлаштування, ділилися своїми враженнями від побаченого та почутого.

За тематиками робіт слід відзначити виокремлення суто хіміко-технологічних робіт: вдосконалення технологій виробництва харчової добавки натрій тіосульфату (E539) сульфітним методом, магній сульфату (Е518), червоного ферумоксидного пігменту із ферумвмісних відходів (керівник — ст. викладач Ігор Фесич.). Роботи наукового спрямування стосувалися реологічних та інших властивостей косметичного крему з ланоліном (керівник — доц. Наталія Сабадаш), косметичного крему з екстрактом чорноплідної горобини; створення безалкогольних напоїв із сорбіновою та лимонною кислотами та розробки аналітичних методик визначення зазначених харчових добавок у даних напоях (керівник — проф. Єлизавета Костенко). Значна кількість проектів була присвячена актуальним для вітчизняної галузі харчовим добавкам та вдосконаленням технологій їх виготовлення. Наприклад, розглянуто сучасні технології вилучення екстрактивних речовин за допомогою СО2-екстракції (харчових ароматизаторів з насіння кропу) в проекті Оксани Багінської (керівник — доц. Олена Подобій). Хімізм та вдосконалену технологію виділення природного барвника лютеїну (Е161b) з успіхом захистила Ірина Білецька під керівництвом доц. Світлани Бондаренко. Технологію екстракції мальтолу з хвої сосни звичайної досліджено в проекті Максима Бондаренка (керівник — доц. Георгій Сокольський). Оригінальність ідей відрізняла авторів дипломних проектів, спрямованих на застосування у косметичній галузі. Наприклад, в проекті Катерини Гайдук (керівник — доц. Олена Подобій) запропоновано рецептуру та модифікацію технології виробництва шампуню від лупи з екстрактами цибулі та часнику, а в проекті Павла Назарука — модифікація технології виробництва гелю для душу з екстрактом кінського каштану (керівник — доц. Наталія Сабадаш).

В цей же день відбувся випускний вечір факультету БТЕК, де всіх студентів-випускників тепло привітала із закінченням навчання декан факультету Наталія Грегірчак та зав. кафедри хімічної технології та фізичної і колоїдної хімії Георгій Сокольський. Студентам були вручені символічні дипломи та різноманітні відзнаки за їхню активну участь в науковій, спортивній та громадській діяльності в університеті. Поздоровити випускників прийшли їхні рідні та близькі, студенти інших курсів та, звичайно, улюблені викладачі. Вечір видався теплим та зворушливим.

Хай щастить Вам, любі випускники, на вашому подальшому життєвому шляху! Хай доля посміхається Вам!

Сайт університету НУХТ

Сайт факультету БТЕК

Instagram кафедри

Журнал успішності студента

Погода в Києві

Статистика

Користувачі
5
Статті
189
Перегляди статей
45683
Go to top