Menu

Про майбутнє необхідно думати уже сьогодні – це не постулат, а вимога часу. Не зважаючи ні на що, та час є тим критерієм, який поступово змінюється не залежно від нашого бажання його зупинити. Час – є тією складовою, яка динамічно вносить свої корективи у наше сьогодення та майбутнє. Тому однією із важливих умов правильного вибору студентами майбутньої професії є його знайомство із уже існуючими підприємствами, установами профільного спрямування.

Так днями студенти-хіміки групи ХТ-ІІ-6 разом із своїм наставником, доцентом кафедри хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів Галиною Білою мали змогу ознайомитися із сучасним виробництвом лікарських препаратів “Фармак”, яке є лідером у своїй області. Серед українських виробників лікарських засобів компанія “Фармак” складає 16,8% від загальної частки ринку України, та 6,5% від частки ринку України серед усіх виробників лікарських засобів. Також компанія експортує 24,6% своєї продукції у понад 20 країнах світу. Щороку виводяться на ринок до 20 нових препаратів, тому для такого забезпечення плідної роботи виробництво поповнюється молодими фахівцями. Про це під час екскурсії виробництвом розповіла екскурсовод Ольга.

Читати далі

Упродовж 1,5 годиннної екскурсії студенти мали змогу наочно побачити усі етапи виробництва лікарських препаратів. Зважаючи на високий рівень чистоти для фармвиробництв, тому на початку екскурсії обов’язковим було ознайомлення екскурсантів із правилами техніки безпеки, що провів відповідальний Богдан Миколайович. Тільки після цього було одержано доступ до виробничих ліній.

Першою і єдиною відкритою лінією для екскурсій була лінія водопідготовки про яку люб’язно пояснив співробітник компанії О.Таран. Він детально розказав студентам про апаратурну і технологічну схему лінії підготовки води. Також звернув увагу на триступеневу очистки води, яка включає в себе і зворотній осмос. Про сучасне обладнання на цій лінії студенти могли не тільки прослухати, але і наочно побачити його в цеху та поставити запитання до співробітника щодо його потужності, періодичності дії, температурних режимів та інших виробничих параметрів.

Цікавим також було знайомлення із наступними цехами виробництва, екскурсовод Ольга дуже детально і на професійному рівні розповіла і показала лінію виробництва аерозолів, інсулінових та інших препаратів. Також особливу увагу студентів звертали на зони чистоти та допуск до них співробітників компанії. Можна було спостерігати за повним циклом виробництва і автоматичними лініями розливу готової продукції у скляну і пластикову тару, її маркування, наклеювання етикеток, а також подальше фасування у коробки для складування.

На самому виробництві також існує наукова лабораторія, де проводяться систематичні експертизи готової продукції та розробка нових, сучасних лікарських засобів. Для студентів передбачено проходження виробничої та переддипломної практики, яка може стати чудовим стартом у майбутню професію.

По закінченню екскурсії студенти подякували екскурсоводу та співробітникам компанії за чудову і змістовну екскурсію та зацікавилися проходженням практики на такому сучасному виробництві. Адже спеціалісти-хіміки мають реальну можливість у майбутньому стати висококласними спеціалістами як у фармації, так і в багатьох інших хімічних і технологічних виробництвах.

Сайт університету НУХТ

Сайт факультету БТЕК

Instagram кафедри

Журнал успішності студента

Погода в Києві

Статистика

Користувачі
5
Статті
189
Перегляди статей
45712
Go to top