Menu

Цими днями 17 учнів сьомих–восьмих класів з усієї України приїхали до Пущі-Водиці, щоб послухати популярні лекції з хімії. Школярі-учасники Всеукраїнської наукової хімічної школи Малої академії наук України завітали й до нашого університету, щоб провести практичні заняття на лабораторній базі кафедри хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів. Їх гостинно зустрів завідувач кафедри Георгій Сокольський. Діти плідно працювали (активніше ніж деякі студенти!), час сплив швидко, а роботи було проведено багато.

На початку наукової школи юні хіміки прослухали лекції «Основні поняття та закони хімії» і «Особливості визначення молярної концентрації титриметричним методом», які прочитала вчитель хімії вищої категорії Голосіївського ліцею № 241 міста Києва, кандидат філософських наук Оксана Кипоренко. На другий день Оксана Яківна провела з учнями практичне заняття в Національному університеті харчових технологій.

– Учні 7–8 класів робили практичну роботу «Кислотно-основне титрування», в якій титрували луг і визначали його концентрацію, – розповіла педагог. – Ця робота входить до переліку практичних, які студенти виконують при вивченні аналітичної хімії. Як учитель можу зазначити, що в такому віці школярам важко описати спостереження, сформулювати висновок. Адже кожна практична робота вимагає конкретних дій. Однак учасники школи впоралися з роботою: похибки були невеликі, до десяти відсотків.

На сайті МАН http://man.gov.ua/ua/news/academy_news/vazhko--u--navchanni---legko--v--roboti-br-yuni-khimiki-naprikintsi-zimi-vidvidali-naukovu-khimichnu-shkolu-man розміщено більш детальну інформацію, інтерв’ю з школярами, які підтверджують їх зацікавленість в предметі та значний прогрес у навчанні завдяки подібним заходам. Серед них і учениця 8 класу ЗОШ І–ІІІ ступенів № 9 міста Бердянськ Запорізької області Єсенія Никитенко, яка поділилася своїми враженнями щодо навчання в MANLAB.CAMP:

– Я вже вдруге приїжджаю на хімічну школу, і мені дуже подобаються кваліфіковані вчителі. Нас водять до хімічної лабораторії Національного університету харчових технологій у Києві, ми самостійно робимо різні досліди і виконуємо практичні роботи. Буває складно, але коли зрозумієш, далі все легко. Тут за чотири дні нам розповідають більше, ніж за рік навчання в рідній школі, тому коли повертаюся додому, вчишся значно легше.

Більшість учнів уже мали досвід участі в осінній хімічній школі, де школярі здійснили детальну екскурсію по різних кафедрах університету та виконали насичену програму лабораторних дослідів. Окрім запашних круасанів, біотехнологічних лабораторій та хімічного майстер класу від кафедри хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів школярам безумовно прийшлася до вподоби хімічна ялинка, що засяяла яскравими барвами у колбах з різними розчинами та кожен з учасників школи долучився до її створення!

Отже, побажаємо юним хімікам наснаги та успіхів в опануванні цікавої та яскравої науки хімії. З радістю будемо чекати Вас в стінах нашого університету. Хай Вам щастить!

Сайт університету НУХТ

Сайт факультету БТЕК

Instagram кафедри

Журнал успішності студента

Погода в Києві

Статистика

Користувачі
5
Статті
189
Перегляди статей
45672
Go to top