Menu

Поки в університеті тривав період дистанційного навчання, у студентів 4-го курсу не менш відповідальна пора навчання – виробнича й переддипломна практики. Фахівці випускових кафедр докладають усіх зусиль аби їх вихованці могли здобуті теоретичні знання закріплювати на провідних підприємствах і в кращих наукових установах. Не виключення і колектив кафедри хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів, який невпинно працює над розширенням пулу баз практик. Студенти-бакалаври спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» проходили 6 тижнів виробничої та переддипломної практики на підприємствах різних форм власності, географії та галузей промисловості України, що цілком відображає широкі можливості працевлаштування наших студентів. Так В’ячеслав Длужевський та Владислав Данильченко проходили практику в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, Андрій Леонов у Інституті проблем матеріалознавства НАН України, Іван Маркушин — на фірмі Енамін, м. Київ. Вікторія Христенко обрала для себе як базу практики фабрику натуральної косметики «Ельфа», Житомирська обл. Серед інших баз практики цього року можна зустріти фармацевтичні підприємства (ПАТ «Фармак», ПАТ ФФ «Дарниця», ПРаТ «Індар», ПАТ «Лубнифарм»), хлібокомбінати, м'ясозаводи, цукрозавод, косметичні підприємства — перелік є довгим. Студенти задоволені, бо переважна більшість підприємств є сучасними та обладнані новітніми технологічними лініями, установками тощо.

Практика надає студентам не тільки досвід роботи на підприємстві за профільними спеціальностями а й може бути трампліном у світ своєї майбутньої професії. По завершенню практики наші студенти одержують запрошення на працевлаштування на провідних підприємствах країни. Визначаються із формами працевлаштування, які є найбільш прийнятними для них. Більшість студентів на 4 курсі вже має власний досвід працевлаштування за спеціальністю, в тому числі завдяки постійним тематичним заходам, Ярмаркам вакансій НУХТ тощо. Однак практика студентів бакалаврів (а також і магістрів) на підприємстві (організації, науковій установі) є низкою заходів, направлених на засвоєння студентами основних принципів функціонування підприємства, набуття практичного досвіду та навичок роботи за спеціальністю, підготовкою та захистом звіту про проходження практики.

ПАТ "Фармак" відкриває двері хімікам-технологам

            

ПАТ "Фармак" — одна з найстаріших і найуспішніших фармацевтичних компаній в Україні взяла під своє крило студентів 4-го курсу хіміків-технологів для проходження виробничої та переддипломної практики. Цьогоріч студентами-практикантами стали Анастасія Ходаківська, Антон Бондаренко, Наталія Шовкун та Роман Максименко. Компанія ПАТ "Фармак" є лідером ринку України. Серед українських виробників лікарських засобів  її частка становить 16,8%. Вона експортує продукцію у понад 20 країн світу,  а продуктовий портфель кожного року збільшується до 20 і зараз становить близько 240 препаратів. 

У перший ж день наші практиканти мали змогу детально познайомитись з підприємством, відвідати лабораторії аналітичного та мікробіологічного контролю, побувати у складських приміщеннях. Два місяці практики пролетіли непомітно, студенти зазначають, що вони дізналися і навчилися багато нового,  перед ними відкрилися нові перспективи та можливості розвитку у професії хіміка -технолога. Максиму та Антону запропонували працювати на підприємстві після практики. Вітаємо!

 

ТОВ «Тульчинм'ясо» — сучасне та потужне підприємство

Мельник Марія ставила собі за мету обрати підприємство для проходження виробничої та переддипломної практики, де змогла б ознайомитись з передовими та сучасними технологіями виробництва харчових продуктів та ефективними методами лабораторного контролю якості готової продукції. Їй вдалося пройти практику на підприємстві ТОВ «Тульчинм ̓ясо» — сучасному та потужному підприємстві, на якому виробляється м ̓ясна продукція на сучасному імпортному обладнанні за новітніми технологіями та із жорстким лабораторним контролем.

Завдяки лояльності керівництва підприємства Марія детально ознайомилась з роботою ліній по виробництву копченостей та ковбасних виробів, побувала у всіх виробничих цехах та заводській контрольно-виробничій лабораторії. А також за період проходження практики була присутня на проведенні дегустацій ковбасних виробів за оцінкою органолептичних показників якості.

Підприємство ТОВ «Тульчинм ̓ясо» є доцільною та корисною базою для проходження практики хімікам-технологам. Виробнича лабораторія проводить контроль всіх стадій технологічного процесу, санітарно-гігієнічних вимог, а також повного спектру фізико-хімічних та мікробіологічних аналізів якості готової продукції. Завдяки різноманітному асортименту продукції, удосконаленню технологій виробництва, розробці нових рецептур та роботі на новітньому обладнанні дане підприємство є перспективним для майбутніх технологів.

 

Хімік-технолог вперше на ТОВ «КФФ Трейд»

     

2018 рік став важливим для компанії ТОВ «КФФ Трейд», адже у цьому році вони відзначили своє двадцятиріччя присутності на ринку і вперше взяли під своє крило студента для проходження виробничої і переддипломної практики. Невипадково першою практиканткою ТОВ «КФФ Трейд» є студентка хімік-технолог 4-го курсу саме нашого університету — Катерина Левченко. Компанія «КФФ Трейд» займається виробництвом консервантів, запашок і парфумерних композицій. Також підприємство пропонує широкий асортимент косметичної, парфумерної, хімічної та харчової сировини. Клієнт компанії отримує технологічну і консультаційну підтримку на всіх етапах виробництва.

Два місяці проведені на практиці пролетіли непомітно, довелося дізнатися і навчитися багато чого нового. Стає зрозумілим, які перспективи відкриває професія хіміка-технолога. На сучасних заводах хімік-технолог нерідко бере на себе і функції проектного менеджера: його завдання — розробити і впровадити нову технологію з найменшими витратами і найбільшою вигодою для роботодавця. Технологи виробництва потрібні в самих різних галузях: фармацевтиці, харчовому виробництві, видобутку металів, виробництві пластмас, електронної техніки, миючих засобів, запчастин для техніки і т. д. З кожним днем збільшується впевненість в тому, що зроблено вірний вибір своєї спеціальності.

 

Компанія «Astra-Cosmetic» тісно співпрацює з хіміками-технологами НУХТ

Компанія «Astra-Cosmetic» працює вже більше 20 років на ринку України, майже 5 років з яких займається власним виробництвом декоративної косметики, Загалом на фірмі працює майже сімдесят робітників. Вже декілька років представники компанії активно співробітничають з кафедрою хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів НУХТ та дуже зацікавлені у її випускниках — хіміках-технологах. Отже наші дівчата — Євгенія Лещенко, Юлія Шпільовська, Анастасія Сергієнко та Ірина Івченко набували досвіду роботи на сучасному косметичному підприємстві.

Головні виробничі потужності компанії знаходяться у місті Кропивницький, там відбувається розлив готової продукції на новітніх дозаторах компанії TENZ, а безпосередньо приготування відбувається у Києві.

У місті Київ знаходяться цехи виробництва помад, туші та пудр. В самому цехові знаходяться дисольвери для приготування помадної групи, туші, та реактори для кремової групи, в окремому приміщенні розташовані вібраційні просіювачі для сипких компонентів, молоткова дробарка, в ній перебивають діоксид титану та тальк для більш кращої покривної здатності, міксер напівавтомат для перемішування пудри компанії DELTA. «Астра – Косметик» має власну експериментальну лабораторію в якій працюють технологи, що займаються розробкою зразків нових продуктів, написанням технологічних карт та повним впровадженням затвердженого зразка у виробництво. Технолог повинен знати та врахувати всі особливості реактора, на якому буде приготовлений продукт, особливо температурні режими.

Компанія є дуже вимогливою до якості сировини. Косметичні продукти виробляються із якісної, сертифікованої європейської сировини. Її постачальниками є такі компанії як BASF, BISTERFILD, INDEL, Neelikon, Akzonobel та інші. «Astra-Cosmetic» входить до Асоціації «Парфумерії та косметики України» щорічно бере участь в міжнародній виставці Cosmoprof, Болонья, Італія, а також міжнародній виставці парфумерії та косметики «InterCharm», Київ. Щоб знати про всі новинки світу в індустрії краси представники фірми щорічно відвідують виставки косметики та сировини у різних країнах світу: Таїланд, Китай, Італія, Амстердам, Польща, Росія.

Проходження практики на виробництві «Astra-Cosmetic» надзвичайно цікаве! Тим, хто полюбляє декоративну косметику та цікавиться її виробництвом, неодмінно сподобається працювати в цій компанії!

Студенти четвертого курсу факультету БТЕК, які проходили практику на цьому підприємстві, отримали багатий досвід й нові знання з виготовлення косметики: туш, помада, лак для нігтів, креми, пудра тощо. Зокрема, виготовлення губних помад представляє собою цілий витвір мистецтва! Адже щоб створити певний колір, необхідно добряче попрацювати над підбором співвідношень барвників.

 

До професійних висот

      

Зокрема, четвертокурсниця кафедри Ярославна Каширіна проходила виробничу та переддипломну практики на Ізюмському комбінаті хлібопродуктів (ІКХП), який входить до складу обласного Міжрегіонального громадського союзу птахівників і кормовиробників, а також Київської спілки птахівників і кормовиробників.

 

Продукція Ізюмського комбінату хлібопродуктів – абсолютно натуральний, екологічно чистий продукт, який не містить у своєму складі гормонів, антибіотиків, штучних стимуляторів росту. Повнораціонні комбікорми повністю забезпечують потребу в поживних і біологічно активних речовинах с/г птахів, тварин, риб (всіх вікових груп), що забезпечує ефективність використання їх потенціалу.

Основний принцип роботи ІКХП, в чому наша практикантка змогла переконатися особисто, – успіх підприємства визначається успіхами споживачів. Це свідчить про відповідальність на будь-якому етапі виробництва продукції – від початку створення і розроблення рецептури до упакування.

Проходячи тут практику, студентка разом із хіміком-технологом підприємства, працювала у лабораторії. Допомагала провадити контроль якості комбікормів для сільськогосподарських тварин. Брала участь у розробленні рецептури комбікормів, виконувала інші завдання молодшого спеціаліста.

Тепер майбутній хімік-технолог із усією відповідальністю засвідчує, що випускники НУХТ здатні вносити своєю працею вклад у роботу підприємства, приносячи користь його споживачам. Вони контролюють відповідні технологічні процеси, створюють і застосовують харчові добавки, провадять аналіз харчових продуктів і виконують інші відповідні дії для покращення якості продукції.

Сайт університету НУХТ

Сайт факультету БТЕК

Instagram кафедри

Журнал успішності студента

Погода в Києві

Статистика

Користувачі
5
Статті
189
Перегляди статей
45697
Go to top