Menu

В останню неділю травня традиційно відмічається професійне свято хіміків — День хіміка. Наш університет славний своїми хімічними здобутками й традиціями. Як відомо, історія нашого закладу пов’язана з іменами багатьох відомих хіміків, починаючи з Дмитра Івановича Менделєєва, котрий був у витоків університету та підтримував відкриття класів з підготовки технологів, хіміків та майстрів цукрового виробництва у містечку Сміла 1884 р. Сьогодні  в університеті готують фахівців хімічної спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» за освітніми програмами бакалаврату «Хімічні технології» та магістратури «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів». Спеціальність користується сталим попитом серед абітурієнтів. Наявні здобутки,  якими можна пишатися.  

Святкові заходи відбувалися у комфортній атмосфері студентського клубу університету. Зі словами вітання до викладачів та студентів, звернулися проректор з наукової роботи Олександр Шевченко, заступник декана факультету БТЕК Оксана Ничик, завідувачі кафедри хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів Георгій Сокольський та харчової хімії — Світлана Бондаренко.  

Головними діючими особами дійства були студенти, тому основні події,  та заходи святкування стосувалися саме них. Не дивно, що значні зусилля з організації свята взяли на себе саме студенти хіміки-технологи 1-3 курсів. Допомагали студентам викладачі кафедр хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів,  харчової хімії.  

В рамках Дня хіміка проведено  майстер клас з публічних виступів, конкурс ідей, бізнес-планів та проектів, багата на цікавинки  була й насичена конкурсами та номерами розважальна частина, з відзначенням наших найкращих та достойних студентів у різноманітних номінаціях (тут слід відмітити творчий підхід викладачів кафедри ХТХДКЗ, а особливо доцента Галини Білої), врученням призів від студентів та викладачів, в тому числі виготовлених власноруч.  

Перша частина  була насичена подіями, що дозволяли зрозуміти важливе місце майбутньої професії хіміка як справи життя людини, що зробила свій власний вибір. Зрозуміло, що відноситися до цього можна по різному. Серед тих, хто був присутній у залі Студентського клубу НУХТ панувала повага та любов до обраної професії. Займатися справою, яку не поважаєш та не любиш, неможливо. Важливість та переваги хімічних знань, глибокі коріння святкування професійного свята хіміків, унікальність та особливості світогляду, що відрізняють хіміків від представників інших професій зазначалися присутніми та впливали на загальну атмосферу свята. 

Приємно було відзначити наших студентів — переможців ІІ етапу Всеукраїнських студентських олімпіад з хімічної технології неорганічних речовин (І-місце, Марина Арлачова, ХТ-3-4, м. Дніпро, УДХТУ), з хімії (3-е командне місце, Олена Теребило, Віталій Длужевський, Ольга Чугай, НУБІП). Кожного з них чекали цінні подарунки,  що готували викладачі обох кафедр. Розширити обрії власних можливостей – девіз проведених майстер-класу та Конкурсу ідей, бізнес-планів, проектів. 

Друга частина була насичена різноманітними конкурсами,   що готували як викладачі так й студенти,  музичними, танцювальними номерами, Брейн-рингом для студентів 1 курсу,  дискотекою, і навіть жартівливим благодійним аукціоном хлопців. Дівчата, правда,  віднеслися до вибору того, з ким піти на побачення дуже ретельно та серйозно.  

Легше відмітити тих студентів хіміків-технологів, хто не мав стосунку до організації святкових заходів. Ведучими протягом святкування були Олена Бондар та Карина Коваль (група ХТ-3-4). Дуже відповідально готувалися інші студенти групи ХТ-3-4, їм активно допомагали студенти 2 курсу:  номери, композиції та відео-замальовки зі студентського життя (Ніколів Сергій, група ХТ-2-6) були яскравими та  смішними.  Конкурс «Запитання до викладача» полягав у тому, що студенти могли задати будь-яке запитання присутнім викладачам. Брейн-ринг для студентів 1-го курсу готували студенти старшекурсники у вигляді презентації. Питання були різноплановими та цікавими. Логічним завершенням того була посвята наших першокурсників у «Юні хіміки». 

Андрій Буров та Дмитро Фільчук (група ХТ-3-4) потішили слухачів майстерною грою на гітарі та співом. Арлачова Марина (група ХТ-3-4) чудово виконала пісню англійською мовою, а також підготувала своїми руками вироблені цікаві призи й подарунки. Ольга Сульжук, Кристина Ворушило, Аліна Шолудько — перелік буде досить довгим внаслідок масовості — разом з доцентом Галиною Білою показали танцювальний номер, до якого потім приєднались всі присутні студенти та викладачі.    А завершувався насичений подіями день дискотекою. 

Сайт університету НУХТ

Сайт факультету БТЕК

Instagram кафедри

Журнал успішності студента

Погода в Києві

Статистика

Користувачі
5
Статті
189
Перегляди статей
45695
Go to top